Pohvala učenicama 8. razreda OŠ Marčana za osvojeno prvo mjesto u online kvizu

Autor: TINA ŠARIĆ, 23. 11. 2020.

Pohvaljuju se učenice 8. razreda OŠ Marčana u osvajanju prvog mjesta u online kvizu Krasna zemljo.

U petak 20. studenoga 2020. učenice 8. razreda, Maria Burić, Anika Bošković, Nikolina Čalić sudjelovale su u 10. zavičajnom kvizu Krasna zemljo te osvojile prvo mjesto. Iako je učenica Monika Maružin bila spriječena sudjelovati u samom kvizu dala je veliki doprinos u realizaciji pripreme za natjecanje.

U organizaciji Katoličkog društva prosvjetnih djelatnika Istre mons. Antuna Heka te pod pokroviteljstvom Upravnog odjela za kulturu i zavičajnost, Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije održan je 10. istarski zavičajni kviz koji je ove godine posvećen povijesti Labina. Na natjecanju je sudjelovalo 15 osnovnih i 11 srednjih istarskih škola. Zbog epidemiološke situacije ovogodišnje je natjecanje iz povijesti Istre i Labina održano online na platformi Loomen.

Učenice su pokazale izniman trud i zalaganje u proučavanju zahtjevne povijesne literature te će stoga biti nagrađene prigodnim majicama i darovima organizatora natjecanja.

Bravo cure! 😊