Medni dan

Autor: TINA ŠARIĆ, 7. 12. 2020.

Učenici prvog razreda OŠ Marčana sudjelovali su u programu Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka  koji se obilježio 7. prosinaca na dan Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.

Učenici su pogledali  edukativnu prezentaciju Priča sa cvjetne livade, slušali  priču o pčelici Jelici i medu Edu. Nakon slušanja priče, razgovarali su o važnosti pčela, pčelarstva i konzumaciji meda. Učenici su izradili i crteže povodom mednog dana koje možete pogledati u nastavku.

Svaki učenik je dobio promotivni paket koji čini: promotivna vrećica, edukativna brošura „ Pčelica Jelica i medo Edo“, staklenka meda s naljepnicom za poklopac s likom pčelice Jelice. Učenicima prvog razreda med je poklonio pčelar Bogdan Komparić iz Vodnjana.

Učiteljica: Jasmina Dželadinov - Milošević