Proljeće pred vratima

Autor: TINA ŠARIĆ, 11. 3. 2021.

Učenici trećeg razreda OŠ Marčana ukrasili su svoj razredni pano likovnim radovima na temu proljeća. Radovi su nastali potaknuti razgovorom o proljetnicama. Učenici su ponovili koje su najpoznatije proljetnice, gdje one rastu te kakvu ulogu one imaju u prirodi. Učiteljica je ukazala na važnost proljetnica i upozorila na oprez  pri njihovu branju jer se one smatraju ugrožene čovjekovim djelovanjem.

Istaknuli su i koje su proljetnice zaštićene, a neke od proljetnica učenici su prikazali u svim njihovim bojama i razigranosti. Iako proljeće nije još kalendarski počelo, priroda počinje pupati i cvjetati, sve se budi, a i u učionici trećeg razreda već se osjeća dašak proljeća.

Učiteljica: Nina Pliško