MALA ŠKOLA PROGRAMIRANJA

Autor: Sanela Bodiš, 8. 1. 2021.

Radionice Male škole programiranja održavaju su redovito jednom tjedno od 28.10.2020. u OŠ Marčana. U radionici sudjeluje 11 učenika 3. razreda. Radionicu je održala učiteljica informatike predmetne nastave, Sanela Bodiš, ujedno i članica Društva informatičara Pula.

Učenici su uz pomoć učiteljice informatike izrađivali svoje prve programe rješavajući tečajeve na web stranici studio.code.org.

Vrlo su motivirani za rad te savladavaju znanja i vještine koje nadilaze gradivo matematike predviđeno za navedenu dob prema redovnom školskom programu. U radu je vidljiva suradnička atmosfera. Dio učenika koji brže shvaćaju zadatke pomažu svojim prijateljima. U početku se to svodilo na prepisivanje koda, a nakon usmjeravanja voditeljice, učenici su počeli jedan drugome pojašnjavati uzročno posljedične veze programskog koda.