Kutak za roditelje

TABLETI ŠKOLE ZA ŽIVOT

Autor: Sanela Bodiš, 14. 2. 2020. 09:48

Ministarstvo znanosti i obrazovanja u sklopu projekta Podrška provedbi Cjelovite kurikularne reforme Škola za život – faza II (CKR II) sufinanciranog u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Europskog socijalnog fonda nabavilo tablete za učenike prvih, petih i sedmih razreda u školskoj godini 2019./2020. Za učenike petih i sedmih razreda planirano je individualno korištenje tableta te ih učenici mogu koristiti u školi i kod kuće. Tableti koji su planirani za učenike nižih razreda ostaju u školi. Dinamiku i način korištenja određuju učitelji ovisno o planiranom nastavnom procesu kako bi učenici pomoću tableta ostvarili odgojno-obrazovne ishode. Svaki tablet opremljen je i dodatnom zaštitnom navlakom kako bi se spriječilo pucanje zaslona.

Dodatne informacije možete pronaći na poveznici

OBAVIJEST: PREUZIMANJE UDŽBENIKA

Autor: Sanela Bodiš, 30. 8. 2019. 20:55

Poštovani roditelji, u četvrtak 5.9.2019. g., razrednici će roditeljima učenika OŠ Marčana 2., 3., 4., 6., 7. i 8. razreda podijeliti roditeljima pristigle udžbenike.

Udžbenici za učenike 1. i 5. razreda nisu još pristigli te ćemo Vas pravovremeno obavijestiti o terminu preuzimanaja.

Termini preuzimanja
Predmetna nastava (6.-7. razred): 17:00 sati
Razredna nastava (2.-4. razred): 17:30 sati

Roditelji svojim potpisom potvrđuju primitak udžbenika obaveznih i izbornih predmeta za šk. god. 2019./2020.

AKTIVNOSTI UOČI 2. MOBILNOSTI UČENIKA U HRVATSKOJ

Autor: Sanela Bodiš, 20. 3. 2019. 20:10

Učenici od 5. do 8. razreda počeli su s pripremama za dolazak učenika iz pet europskih zemalja, Grčke, Španjolske, Irske, Italije i Latvije. Druga mobilnost učenika održat će se u Hrvatskoj, a tema joj je izrada i igra tradicionalnih igara. Učenici doprinose svojim radom, a obitelji će prihvatiti obvezu smještaja devetnaest učenika.

Program rada

Vijeće roditelja (VR) čine javno izabrani predstavnici razrednih odjela - jedan roditelj iz svakog odjela .

Formira se na početku školske godine kada se bira i predsjednik, te zamjenik predsjednika VR.

Vijeće roditelja raspravlja o pitanjima značajnim za život i rad škole te daje mišljenja i prijedloge:

- u svezi s prijedlogom i realizacijom školskog kurikuluma i godišnjeg plana i programa rada

- u svezi s radnim vremenom Škole, početkom i završetkom nastave te drugim oblicima odgojno-obrazovnog rada

- u svezi s organiziranjem izleta, ekskurzija, športskih natjecanja i kulturnih manifestacija

- u svezi s vladanjem i ponašanjem učenika u Školi i izvan nje

- u svezi s osnivanjem i djelatnosti učeničkih udruga te sudjelovanjem učenika u njihovu radu

- u svezi s pritužbama na obrazovni rad

- u svezi s unapređenjem obrazovnog rada, uspjehom učenika u obrazovnom radu, izvanškolskim i izvannastavnim aktivnostima te

- obavlja druge poslove prema odredbama ovoga statuta i drugih općih akata Škole.