Literarna grupa

Literarnu grupu ove školske godine čine učenice petog i šestog razreda:Aurora Jakša,Tijana Konović,Antonella Šain i Nichol Šain.Voditeljica grupe je učiteljica hrvatskoga jezika Dobrila Arapović.Sastajemo se utorkom od 7-7,40 sati u školskoj knjižnici.Ugođaj je svakog utorka topao,veseo i šaljiv.Razgovaramo o prigodnim temama,pišemo sastave,pjesme,priče,vijesti vezane uz terensku ili izvanučioničnu nastavu,javljamo se na književne natječaje,uređujemo naš mali literarni kutak...

Nastojimo posjetiti zanimljive i kvalitetne kazališne  i kino-predstave koje kao predložak imaju neko književno djelo.Tako smo u prosincu bili na premijeri kazališne predstave za djecu „Knjiga o džungli“ u INK.

Pišući i čitajući ulazimo u avanturu upoznavanja života,svijeta oko sebe,ali i sebe,svojih dosega i mogućnosti!A to je,kako kaže naš književnik za djecu Tito Bilopavlović,“avantura koju ništa drugo ne može zamijeniti“.

Aktivnosti