> O školi
O školi

Zgrada škole Marčana nalazi se u istoimenom mjestu, u samom centru sela. Temeljem Odluke o prijedlogu mreže osnovnih škola na području Istarske županije upisno područje obuhvaća slijedeća mjesta: Marčanu, Marčanske Dvore, Pineziće, Prodol, Kuiće, Hreljiće, Biletiće, Belaviće, Bratuliće, Radeki Polje, Radeki Glavica i Loborika. Kao i prethodnih godina, u školi se izvodi nastava u dvije smjene i to: u jutarnjoj smjeni od V-VIII.razreda, a u popodnevnoj smjeni od I-IV.razreda, dok u područnom odjelu Loborika nastava se održava samo u jutarnjoj smjeni. Granice školskog prostora nisu izmjenjene već su riješene mrežom škola na teritoriju bivše Općine Pula i dogovora sa susjednim školama. Školu pohađa, većina učenika iz mjesta, dok 88 učenika putnika putuje školskim autobusom prijevoznika “Fils”d.d i to iz mjesta udaljenih 3 do 9 km.

Ravnateljica škole: Nensi Kaluđerović, prof.

Ukupan broj učenika:

Matična škola Marčana

Područna škola Loborika

Broj učenika u razrednoj nastavi:

Broj učenika u predmetnoj nastavi:

Broj učenika u produženom boravku:

Broj učenika putnika:

Ukupan broj razrednih odjela:

Broj razrednih odjela RN-a:

Broj razrednih odjela PN-a:

Broj smjena:

Broj radnika: