SLUŽBENI REZULTATI CM ROBOTIČKE LIGE

Autor: Sanela Bodiš, 18. 3. 2019.

Od 21. veljače do 1. ožujka trajalo je 3. kolo Croatian Makers lige. Na natjecanju se okupilo više od 1200 natjecatelja u 340 timova iz Hrvatske.

Ovo kolo je bilo “fizičko” – natjecatelji su se okupili u regionalnim centrima i istovremeno rješavali zadatak programirajući mBot robote i koristeći senzore za boju – dodatke za robote koje je IRIM donirao svim ustanovama u projektu početkom godine.

U trećem kolu natjecanja u ovoj školskoj godini natjecatelji su programirali robote da, ovisno o boji podloge, voze određenom stazom te komuniciraju s drugim robotima.

Učenici mlađe dobne skupine pod mentorstvom učiteljice informatike, Sanele Bodiš, osvojili su 2. mjesto , a učenici starije dobne skupine 1. mjesto u regiji Istra 2. Čestitamo na odličnim rezultatima i zahvaljujemo domaćinu natjecanja, OŠ Veli Vrh Pula!