Dan sigurnijeg interneta 2021.

Autor: TINA ŠARIĆ, 9. 2. 2021.

Učenici prvog razreda OŠ Marčana obilježili su Dan sigurnijeg interneta čitanjem slikovnice Sigurni s Neticom! Slikovnica je to za djecu o sigurnosti i zaštiti na internetu. Glavni lik je pčelica Netica i njezini prijatelji pas Pero, mačka Mara, zec Zdravko, prase Pegi i ovca Otto. Netica posjećuje svoje prijatelje i zajedno rješavaju brojne poteškoće s kojima se njezini prijatelji susreću. Učenici su sa zanimanjem slušali i  pratili događaje likova u slikovnici. Razgovarali su o postupcima likova i opasnostima koje vrebaju na internetu.

Slikovnicu možete pročitati i na sljedećoj poveznici:

/upload/os-marcana/images/newsimg/1381/File/Slikovnica%20-%20Sigurni%20s%20Neticom.pdf

Na kraju smo pročitali i pet savjeta o sigurnosti na internetu.

Savjete možete pročitati na poveznici:

/upload/os-marcana/images/newsimg/1381/File/5savjeta.pdf