Posjet Šijanskoj šumi

Autor: TINA ŠARIĆ, 7. 6. 2021.

Učenici 1. razreda OŠ Marčana sa svojom učiteljicom Jasminom Dželadinov Milošević u petak 21.5.2021. godine posjetili su Šijansku šumu u sklopu izvanučioničke nastave. Park šumom proveo nas je Mladen Perčić, djelatnik javne ustanove Nature Histrice. Učenici su vidjeli i upoznali drveće karakteristično za Šijansku šumu. Vidjeli su zaštićenu orhideju, kućice za ptice i naučili kako izraditi hotel za pčele samotnice.

Gospodin Mladen Perčić poučio ih je i o divljim životinjama koje obitavaju u toj šumi, a učenici su naučili koje tragove ostavljaju neke divlje životinje. Više pogledajte u našoj digitalnoj slikovnici i odigrajte kviz.

Učiteljica: Jasmina Dželadinov - Milošević