1. KOLO CM LIGE

Autor: Sanela Bodiš, 8. 1. 2021.

Učenici 6. razreda Mihaela Petričević, Tina Gortan, Marko Prenc i Kristina Jakša i u ovoj školskoj godini sudjeluju u Croatian Makers natjecateljskoj ligi pod mentorstvom učiteljice informatike, Sanele Bodiš.
U prvom kolu mBot robot je imao zadatak istraživanja planeta prije nego krene prema svemirskoj postaji s koje ga čeka povratak na Zemlju. Učenici su izradili program kojim će robot istraživati prostranstva novog planeta i pripremiti se za lansiranje u svemir. Učenici su postigli izvrsne rezultate te u pojedinačnom poretku u našoj regiji zauzeli 1., 2., 3. i 14. mjesto. Čestitamo našim učenicima na odličnom rezultatu i veselimo se sljedećim kolima CM lige.

Zadatak robota

Rezultate možete pogledati na poveznici.