Izvanučionička nastava - Snalaženje u prostoru

Autor: TINA ŠARIĆ, 4. 6. 2021.

Učenici 3. razreda OŠ Marčana sa svojom učiteljicom Ninom Pliško u petak 4.6.2021. godine posjetili su Šijansku šumu u sklopu izvanučioničke nastave. Posjet zaštićenim područjima bio je pod vodstvom javne ustanove Nature Histrice. Na osnovi promatranja prirode učenici su se naučili orijentirati u prostoru uz pomoć kompasa i prirodnih znakova iz prirodnog okruženja te ponovili kako očuvati šumu od šumskih požara.

Izvanučionička nastava imala je pozitivan utjecaj na razvijanje ekološke svijest učenika kao i na i tjelesnu aktivnost. Izmjenom različitih sportskih i kreativnih sadržaja osvijestili su potrebu poznavanja orijentacije u prostoru.

Galeriju fotografija pogledajte u nastavku.