Datum objave: 29. travnja 2024.

Dan Sunca

Grupa Mladi knjižničari vrijedno pomaže knjižničarki u knjižnici tijekom cijele godine. Danas nisu bili u punom sastavu, ali su uspješno obilježili Dan Sunca koji se u svijetu slavi 3. svibnja. Tada se podsjećamo koliko je Sunce važno za naš život, kao i za rast i razvoj biljaka. Sunčeva energija proizvodi struju, utječe na raspoloženje, potiče proizvodnju D vitamina, važnog za zdravlje našeg organizma. Grije naš planet, daje nam svjetlost, toplinu i energiju. O svemu ovome Mladi knjižničari razgovarali su s knjižničarkom i izradili prigodni plakat koji se nalazi u učionici produženog boravka.

Posjet Let’s Grow! konferencije

Učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost robotike, s učiteljicom informatike Sanelom Bodiš, posjetili su ICT konferenciju Let's Grow. Tema ovogodišnje konferencije je bila AI u fokusu. Predavanja koja su učenici ativno pratili izlagali su stručnjaci iz ICT, ali i...