Datum objave: 18. ožujka 2024.

Svakog tjedna priča jedna

U suradnji školske knjižnice i učiteljice prvoga razreda, započeo je projekt Svakog tjedna priča jedna koji je proizašao iz potrebe za razvijanjem ljubavi prema knjizi i čitanju kod naših najmlađih čitatelja. Tijekom čitanja potiče se razvijanje slušne percepcije, koncentracije, razumijevanje pročitanog, razvijanje mašte, doživljavanje zvukova i osjetila, promoviranje važnosti čitanja i snage pisane riječi. Svakoga tjedna školska knjižničarka odabire jednu priču primjerenu dobi i interesima učenika. Danas je učenicima pročitala priču Zorana Maljkovića Kako je Fran dobio psa. Učenici su sa zanimanjem slušali i pokazali veliki interes za sljedeću knjigu. A koja će to biti, otkrit ćemo sljedeći tjedan.

Posjet Let’s Grow! konferencije

Učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost robotike, s učiteljicom informatike Sanelom Bodiš, posjetili su ICT konferenciju Let's Grow. Tema ovogodišnje konferencije je bila AI u fokusu. Predavanja koja su učenici ativno pratili izlagali su stručnjaci iz ICT, ali i...